Fotografia

Moje ujęcia współgrają między innymi z naturą i przyrodą, miejscami wyjątkowymi i klimatycznymi. Wydobywają z otoczenia to co ciekawe, interesujące, najwspanialsze i najcenniejsze. Każdy element fotografi, produkt jest w ujęciu artystycznym, wyjątkowym co nie traci na swojej estetyce czy elegancji.

„Przyszedł czas, by i w fotografii … nastąpiło pojęciowe rozróżnienie rzemieślnika i artysty. Nie dlatego, by pomniejszać czy dyskwalifikować rzetelną i fachowa pracę rzemieślnika. Po to, ażeby ustalić gatunkową i hierarchiczną odmienność artysty-fotografa i rehabilitować jego sztukę, zagubioną dotąd, jak ziarnko piasku, w morzu rękodzielnictwa zarobkowego lub snobistycznych zabawek.” – Jan Bułhak.


By zyskać walory artystyczne, fotografia  powinna oprzeć się na kanonach estetyki sztuk plastycznych – ideału szukać w malarstwie, a wzorów w grafice.

Fotografika stwarza mi szerokie pole do popisu, by tworzyć fotoprojekty inne , a zarazem ciekawe.

Zajmuję się:

  • fotografią sportową, reportażową, kulinarną, architektoniczną i produktową
  • retuszem zdjęć
  • rekonstrukcją (naprawianiem) starych zniszczonych fotografii
  • fotografią na potrzeby ściśle określone przez zleceniodawcę (internet,  sklep, okładka płyty, książki, plakaty, bilboardy, fotoalbumy, fotoksiążki, prospekty, ulotki itd.)

kontakt@sariwo.pl