Grafika

Trendy w projektowaniu graficznym na rok 2024 #3

Ilustracje rysowane odręcznie


Ręcznie rysowane ilustracje, projekty dają oryginalności i z każdym rokiem są coraz bardziej popularne. Niewątpliwie górują jeszcze nad projektami sztucznej inteligencji i pozostaną na długo sztuką pożądaną, wyjątkową.

Kolory natury

Większa uwaga skupia się na środowisku i czystych produktach. Trend ten wpłynął także na kolorystykę w projektowaniu graficznym. W 2024 roku popularność zyskało zastosowanie neutralnych kolorów, stonowanej palety, w której znajdują się obiekty naturalne (ziemia, morze, liście itp.).

Duża i pogrubiona czcionka


Typografia to jedna z najważniejszych części każdego projektu. Trendy w projektowaniu graficznym w 2024 roku mogą polegać na zastosowaniu dużych, pogrubionych czcionek, które przyciągną uwagę odbiorców.

Lata 80′, lata 90′

W 2024 roku rynek może podbić powrót do lat 80 i 90. Jak nie trudno zauważyć, połączono kolory neonowe z pogrubioną dużą czcionką.

“Zakręcone” czcionki

Są tu zakrzywione litery, nietypowe warianty czcionek z wykorzystaniem szeryfów, rękopis itp. Taki nurt niestandardowej typografii wykorzystuje różne odstępstwa od normy.

Szkło i kryształy


W 2024 roku preferowane będą efekty brokatu i połysku. Tego typu treści dodają dodatkowego uroku i blasku. Trend nie jest nowy, ale będzie się utrzymywał przez kilka kolejnych lat. To podejście nigdy się nie starzeje.