Grafika

Trendy kolorystyczne na wiosnę-lato 2023

Instytut Pantone Color opublikował raport dotyczący kolorów jakie będzie obowiązywał w sezonie wiosenno letnim kolejnego 2023 roku. Zapowiedziano dziesięć głównych odcieni sezonu, a także pięć odcieni „nowej klasyki”, które mogą być wykorzystywane przez projektantów.

Według ekspertów Pantone, paleta sezonu odzwierciedla globalne zmiany w społeczeństwie i przekazuje odczucia konsumentów, takie jak „nowo odkryta wolność” i „ekscytacja nowymi doświadczeniami”.

Eksperci zidentyfikowali szereg kontrastujących odcieni, które inspirują do eksperymentowania i wyrażania siebie. Na przykład „doładowany” czerwony odcień kontrastuje z delikatniejszym brzoskwiniowym różem. Wiele kolorów ma pozytywne znaczenie: na przykład żółty ma promieniować radością, a „klasyczna zieleń” – właściwości lecznicze. Odcieniom z kategorii „nowa klasyka” to pastelowe odcienie, które mogą się nawzajem uzupełniać. Wybór obejmuje wodnisty odcień Skylight, liliowo-szary Grey Lilac, szarozielony Leek Green, a także różowawy krem ​​waniliowy i brązowy Macciato.